На початку 2021 в Україні зросте інфляція – прогноз Мінекономіки

Міністерство економіки України спрогнозувало, що на початку 2021 року зросте рівень інфляції. Водночас станом на серпень інфляція зросла до 2,5%.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: У Мінекономіки заявили, що зростання цін із початку 2020 року було рекордно низьким для реалій останніх років. Про це повідомили в огляді інфляції за серпень.

У Мінекономіки заявили, що у серпні 2020 року споживчі ціни, як і очікувалось, і далі сезонно знижувались. Однак у річному вимірі інфляція зросла до 2,5%. 

Коментар: “За підсумком місяця дефляція становила 0,2% (дефляція в липні – 0,6%). Проте в річному розрахунку зростання цін дещо прискорилося до 2,5% (2,4% у липні), що стало наслідком серпневого підвищення вартості комунальних послуг через значне подорожчання природного газу на 37,7%”, – мовиться у повідомленні.

Динаміка інфляції в Україні

  • У серпні 2020 року споживчі ціни знизились на 0,2% після зниження на 0,6% у липні, у річному вимірі інфляція зросла до 2,5%.
  • У липні 2020 року споживчі ціни в Україні знизились на 0,6% після зростання на 0,2% у червні, у річному вимірі інфляція за підсумками липня залишилась на рівні 2,4%.
  • За підсумками червня, інфляція прискорилася до 2,4% з 1,7% в травні.
  • Інфляція продовжує поступово прискорюватися, хоча й перебуває нижче цільового діапазону. За прогнозами НБУ, інфляція до кінця року може зрости до 4,7%.

Джерело: сайт 24 канал

Читайте також: Чи підвищить “Нафтогаз” ціну на газ для населення в жовтні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: