“Працюватиме цілодобово”: в Україні запрацювала система електронних платежів 23/7

З 3 серпня 2020 року система електронних платежів запрацювала у режимі 23/7. Таким чином, відтепер система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Коментар:Відучора в Україні запрацювала система електронних платежів у режимі 23/7. Тепер клієнти банків матимуть майже цілодобовий доступ до фінансових послуг. А отже, проводити “чутливі до часу платежі” стане значно зручніше” – коментує нардеп Дмитро Соломчук.

Деталі: Зазначається, що впродовж першої доби роботи за новим регламентом платежі в СЕП здійснювали всі 75 банків України та Державна казначейська служба України, з них чотири банки (АТ “Альфа Банк”, АТ “ОТП БАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”, АБ “УКРГАЗБАНК”) відправляли початкові платежі в СЕП до кінця доби.

У пресслужбі Нацбанку повідомляють, що загалом протягом банківського дня 3 серпня в системі було оброблено 1,6 млн платежів на загальну суму понад 119 млрд грн.

Коментар:Таке нововведення позитивно сприятиме розширенню фінансової інклюзії, впровадженню нових інноваційних інструментів безготівкового переказу коштів та зростанню частки безготівкових розрахунків“, – заявив директор Департаменту інформаційних технологій НБУ Володимир Нагорнюк.

У НБУ додали, що робота СЕП у режимі 23/7 стане першим етапом для переходу системи на цілодобовий режим роботи.

Читайте також: “Більш як 12 000 нових робочих місць”: результати роботи проєкту “Дороги та робота” за три місяці

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: