“Революційна реформа Саакашвілі”: що хочуть змінити на митниці

Національна рада реформ при президентові України підтримала революційну реформу митниці, запропоновану Офісом простих рішень і результатів.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це заявив голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі на брифінгу.

Коментар: “Всі вантажі будуть проходити максимум за 15 хвилин у відкритому митному просторі. Замість 26 документів будуть всього 2 (інвойс і транспортний документ – ред). Машини будуть розмитнюватися не по маніпуляції вартістю, а за формулою: кубатура, рік випуску і так далі”, – сказав Саакашвілі.

Згідно з матеріалами, що є в розпорядженні агентства, планується залишити на кордоні тільки митників і прикордонників, а до “зеленого” і “червоного” коридорів додати “жовтий” і “синій” (пост-аудит).

Серед інших пропозицій – криміналізація контрабанди (від 3 до 5 років за звичайні товари і до 7 років – за підакцизні), підвищення зарплат митників, мінімум людського фактора і автоматизація, уніфікація ставок мит.

Коментар: “Буде усунутий інститут “рєшал”, митних брокерів, і людина буде самостійно заповнювати митну декларацію”, – додав він.

Ще одним нововведенням в реформі є наділення функціями голови митниці першого заступника міністра фінансів, який буде взаємодіяти з податковою службою.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: “Порошенка витіснили”: хто б зараз став суперником Зеленського у другому турі виборів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: