В Україні бідних громадян звільнять від податків

Уряд України має намір змінити спосіб розрахунку прожиткового мінімуму (ПМ). Його не тільки збільшать, але й переглянуть наповнення.

Детальніше про це розповідає інвестор-ЮА.

Зокрема, “мінімалку”, яку отримує сім’я з низькими доходами, можуть звільнити від податків. Про це повідомила народна депутатка від партії “Слуга народу” та голова Комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

Газ для населення подешевшав на 32%

“Якщо чесно розраховувати ПМ, ми отримаємо цифру понад 4000 грн. Ми порахуємо соціальні зобов’язання перед незахищеними категоріями громадян. І це стане основою переформатування та завантаження соціальної системи, яка має допомогти адресно людині, яка цього потребує”, – заявила Третьякова.

За її словами, сьогодні влада не може забезпечити в повному обсязі чесний прожитковий мінімум. Тому незабаром його відв’яжуть практично від усіх соціальних виплат. Але це не означає, що уріжуть допомогу тим, хто її реально потребує, запевняє депутатка. Така реформа має посприяти перерозподілу бюджетних коштів найбільш вразливим групам населення.

ПМ і його економічне ядро полягають у тому, що якщо особа заробляє 4000 грн на місяць, то оподатковувати цю суму не має сенсу. Адже якщо брати ПДФО, військовий збір (в сумі 19,5%), ми маємо повернути громадянину гроші, щоб забезпечити його життя на мінімумі. Якщо ми зробимо прожитковий мінімум у вигляді неоподатковуваного прибутку на кожного члена родини, то ми побудуємо перший рівень соціального забезпечення, який базується на домогосподарстві“, – сказала Третьякова.

Читайте також: Долар і євро пішли вгору: курси валют

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: