Депутат агрокомітету розвінчав 5 найпопулярніших міфів про сільське господарство

Член Комітету ВР України з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук спростував найпопулярніші міфи, які набули популярності з прийняттям земельної реформи.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

1 міф: МПЗ – це додатковий податок

Побутує думка про те, що малі фермери нібито муситимуть сплачувати додаткові непосильні податки на землю. Однак законопроєкт №5600, що стосується мінімального податкового зобов’язання (МПЗ), насправді не передбачає ніяких додаткових податків на землю. 

Коментар: “Розгляньмо конкретний приклад. Припустимо, у вас є зареєстрована сімейна ферма на 10 га. Через два роки ваше МПЗ становитиме 2% (2 роки перехідний період становить – 0%) від нормативно-грошової оцінки (НГО), яка в середньому по країні становить 28 000 грн. Виходить, що за рік ви за 10 га маєте сплатити не менше 5600 грн сукупних податків.

Але ви вже й так сплачуєте земельний податок у сумі близько 2800 грн/рік (0,95% від НГО). Напевно, у вас є мінімум 1 влаштований працівник з мінімальною зарплатнею 6500 грн чи ви самі собі нараховуєте заробітну плату. В місяць ви сплачуєте 1170 грн ПДФО. Виходить за рік ви сплачуєте 2800 грн земельного податку + 14040грн ПДФО = 16840грн і таким чином, ваші податкові зобов’язання будуть значно вищі ніж МПЗ і нічого доплачувати не потрібно.

Ще раз хочу наголосити, що мінімальне податкове зобов’язання – це не новий податок“, – роз’яснив Дмитро Соломчук. 

Як розповідає нардеп, річ у тім, що, деякі недобросовісні агровиробники працюють нелегально та не сплачують податки. Тому було введено МПЗ, яке просто є мінімальною сумою усіх вже чинних податків, які б мав сплачувати добросовісний аграрій.

Коментар: “Для тих, хто вже сплачує легально хоч по мінімуму – нічого не зміниться, та навіть навпаки, відновить справедливість та чесну конкуренцію на продовольчому ринку країни”, – зазначив депутат.

2 міф: “Селяни платитимуть МПЗ за “городи”

Присадибні ділянки не мають ніякого відношення до МПЗ.

Мінімальне податкове зобов’язання розраховуватиметься для ділянок поза населеними пунктами, тому для “городів” нічого не зміниться. МПЗ не діятиме для власників земель дачних, садівничих, городницьких кооперативів. 

Який розмір МПЗ?

МПЗ становитиме 4% від нормативно-грошової оцінки за гектар для агрокомпаній. Як розповів депутат, у середньому сума сягатиме 1100-1500 гривень за гектар на рік. До того ж для сімейних ферм цей показник ще 2 роки становитиме 0%, а потім 2%, на половину зменшений у порівнянні з середніми та великими агровиробниками.

Читайте також: Дмитро Соломчук: “Ми маємо стимулювати перехід на нові технології та зменшення негативного впливу ЗЗР на довкілля”

3 міф: “Податки доведеться платити незалежно від врожаю!”

Коментар: “Власне, так зараз є і було. Єдиний податок 4-ї групи або податок на землю, ПДФО з орендної плати та із зарплати працівників, як і ЄСВ за працівників та військовий збір не мають ніякого відношення до врожаю. Так і залишиться, а всі протилежні твердження є маніпуляцією”, – зазначив нардеп.

4 міф: “Постраждають одноосібники!”

Одноосібники, які регулярно сплачують податки нічого додаткового платити не будуть. Лише ті аграрії, хто працює нелегально і уникає сплати податків, повинні будуть сплатити МПЗ.

Коментар: “І тут не йде мова про справжніх одноосібників – малих фермерів, а “одноосібників” які обробляють сотні чи тисячі гектарів та уникають сплати податків. Зазвичай це великі компанії, на жаль”, – зазначив Соломчук.

5 міф: “Село розориться!”

100% від суми єдиного податку 4-ої групи та податку на землю, і 60% податку на доходи фізичних осіб направлятимуться до місцевих бюджетів. Тобто, від нового земельного закону, в першу чергу, виграють місцеві бюджети. Село відтепер матиме власні ресурси для розвитку.

Джерело