Гривня зміцніла на 4%: з яким курсом Україна зустріне 2022 рік

Попри те, що останній місяць був дуже турбулентним для гривні, і вона суттєво знецінилася, загалом у 2021 році гривня стала міцнішою. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Аналітики дали прогноз яким буде курс долара до кінця поточного року.

Деталі: На початку року долар коштував 28,27 гривні, а 28 грудня НБУ встановив курс на рівні 27,23 гривні за долар. Тобто гривня зміцнилася на 3,7%. У першій половині гривня зміцнювалася в основному завдяки високим цінам на експортні товари. А наприкінці року стрімко знецінилася через загрозу повномасштабного вторгнення з боку Росії.

Яким буде курс долара до кінця 2021 року

Стабільність гривні до кінця року забезпечать:

З одного боку, великі суми ПДВ-повернення суттєво знизять потребу експортерів у гривневих ресурсах, що може призвести до зменшення обсягу пропозиції іноземної валюти на ринку.

Проте період активної виплати зарплат та премій стимулюватиме продажі валюти з боку бізнесу.

Від останнього тижня я не очікую суттєвих курсових коливань. Останні дні роботи на міжбанку цьогоріч пройдуть досить спокійно. При цьому курс гривні до долара найімовірніше буде в діапазоні 27,10 – 27,45 гривні за долар.

Зважаючи на зниження активності найближчим часом гривня залишиться в діапазоні 27,20 – 27,30 гривні за долар. Проте якщо будуть відшкодування ПДВ та бюджетні виплати, гривня покаже вагоміше послаблення.

Читайте також: Україна наростила експорт сільгосппродукції більше ніж на 25%

Джерело