Світові ціни на їжу рекордно зросли

Світові ціни на продовольчі товари досягли рекордного рівня в минулому році. Йдеться про такі продукти як зерно і рослинні олії. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ БАЙРАКТАР NEWS

Про це повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН, пише “Економічні новини”.  

Навіть попри тривале падіння у позаминулому році, війна Росії в Україні, посуха та інші фактори призвели до зростання інфляції і загострення голоду в усьому світі.

Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на широко поширені продовольчі товари, знизився на 1,9% в грудні в порівнянні з місяцем раніше, повідомила організація, що базується в Римі. За весь рік він склав в середньому 143,7 пункту, що більш ніж на 14% вище середнього показника 2021 року, який також відзначився великим зростанням.

Грудневе зниження було викликано падінням цін на рослинні олії на тлі скорочення імпортного попиту, очікуваннями збільшення виробництва соєвої олії в Південній Америці і зниженням цін на сиру нафту. Також подешевшали зернові та м’ясо, тоді як молочні продукти та цукор дещо зросли.

“Більш спокійні ціни на продовольчі товари викликають оптимізм після двох дуже нестабільних років”, – сказав головний економіст ФАО Максімо Тореро в своїй офіційній заяві. “Важливо зберігати пильність і приділяти особливу увагу пом’якшенню глобальної продовольчої безпеки, враховуючи, що світові ціни на продовольство залишаються на підвищеному рівні, причому ціни на багато основних продуктів харчування близькі до рекордних максимумів, а ціни на рис зростають, і все ще існує багато ризиків, пов’язаних з майбутніми поставками”.