Сьогодні в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодомору
День пам’яті жертв Голодомору – це щорічна жалобна дата в Україні.
Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.
Наприкінці листопада ми вшановуємо пам’ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам’яті мільйонів наших співвітчизників, які постраждали від злочинних дій радянської влади.
Коли День пам’яті жертв голодоморів у 2021 році – дата та історія
Вперше пам’ятна дата була встановлена указом Леоніда Кучми в 1998 році. Відзначається вона щорічно в четверту суботу листопада. День пам’яті жертв Голодомору у 2021 році випадає на 27 листопада.
Офіційно свято називається Днем пам’яті жертв голодоморів, адже таких голодоморів було три: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 рр. Голодомор 1932-33 років забрав найбільше життів: від 4,5 до 10 мільйонів життів за різними даними.
Голодомор був організований радянською владою і деякими країнами світу визнаний геноцидом українського народу. Сам Радянський Союз заперечував факт масової смерті українців від штучного голоду. Лише після здобуття незалежності були оприлюднені архівні документи та свідчення очевидців.
День пам’яті жертв голодоморів: заходи
Традиційно цього дня організовують загальнонаціональну хвилину мовчання, якою вшановують пам’ять усіх померлих. У храмах України проводяться поминальні богослужіння. У траурну дату організовуються інформаційні заходи та проекти про голодомори.
У День пам’яті жертв голодоморів проводиться акція “Запали свічку пам’яті”. Кожен українець може запалити свічку на вікні після хвилини пам’яті. Свічки також запалюють біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах і в “Меморіалі жертв Голодомору” в Києві.
Читайте також: У “Дії” з’явилися сертифікати про негативний ПЛР-тест
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: