Чи настане крах світової торгової системи?
Голова Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард прогнозує, що якщо не зміняться політичні тенденції у деяких країнах, то світова економічна система опиниться в кризі, повідомляє “Інвестор”.
Очільниця фонду застерігає уряди держав, що політика протекціонізму не приведе до добра. В першу чергу, ці її слова зверенені до урядів США і Китаю, що уже зробили перші постріли у глобальній “економічній війні”. Це нещодавні рішення Вашингтона ввести високі мита на імпортну сталь та інші товари китайських виробників. Китай відповів на це підвищенням мита на американські товари. Однак, зіткненя цих держав загрожує породити ланцюгову реакцію на всю глобальну торгову систему.
Крістін Лагард вважає, що вигода від торгівлі значно переважує витрати. Вона зазначає, що безперешкодна глобальна торгівля за останні десятиріччя сприяла значному скороченню кількості людей, що живуть в умовах крайньої бідності.
Більшість експертів схиляються до думки, що в першу чергу її промова звернена на адміністрацію Трампа, проте прямо критикувати США вона не наважується.
Традиційно, Лагард закликала до проведення економічних реформ, у тому числі припинення політики, що передбачає несправедливі преференції для державних підприємств. Окрім того, вона відмітила, що зараз світова економіка перебуває на підйомі і тому важливе відкриття доступу до сфери послуг в країнах і розширення застосування цифрових технологій для поліпшення державних послуг, що надаються органами влади.
Для України це протистояня також є вкрай невигідним, оскільки воно відбувається в значній мірі у сфері тих товарів, які поки відіграють важливу роль у частці експорту нашої країни. Тому, якщо буде обмежений американський ринок, наші товари не тільки втратять джерело збуту, але й отримають більше конкурентів на європейському ринку.