В Австрії працюватимуть більше: парламент проголосував за 12-годинний робочий день
Австрія перша і поки, що єдина держава в ЄС яка прийняла постанову про 12-годинний робочий день. Новий закон викликав масові протести по всій країні попри це він був прийнятий. Австрійські урядовці зазначають, що примушувати працівників ніхто не буде , повідомляє “Інвестор”.
Австрія на минулому тижні стала у центрі новинних сюжетів в Європі та світі. Тут попри значний опір громадськості було прийнято закон, що дозволяє 12- годинний робочий день. До цього закон дозволяв не більше 10 робочих годин на день або ж 50 годин на тиждень. Чинності закон набуде 1 вересня. Можна зрозуміти обурення населення, адже в країні і так зафіксовано один з найбільших робочих днів. У 2017 році в Австрії зафіксовано 249,6 “перепрацьованих” годин, а майже кожен п’ятий робітник регулярно працює надлишкові години.
Спіймали на гарячому: дві німецькі компанії попалися на постачанні до Криму в обхід санкцій
Як повідомляють провладні партії новий трудовий закон не змінить нічого для більшості працівників.
“Якщо працівник готовий, то може працювати більше та відповідно отримувати бонуси, або ж мати більше вільного часу”.
За попередніми нормами роботодавці мали укладати окремі угоди щодо 12-годинного робочого дня або ж отримувати дозвіл від медиків. Віднині цього не потрібно.
«Звільнення» тротуарів: відтепер тимчасові споруди на тротуараз поза законом
Щоправда, тепер працівники можуть відмовлятися від подовженого робочого дня “без надання пояснень”. Новий закон також унормовує правила роботи працівників у вихідні – працівник може працювати не більше трьох неділь поспіль. Оплата за понаднормові години буде як і раніше на 50 відсотків вище за стандартну ставку, або ж за них надаватиметься вільний час.
Meest в Україну: українська компанія поштової логістики виходить на світові ринки
Планується, що завдяки новому закону покращиться і туристична галузь. Оскільки він скорочує обов’язкий проміжок між діяльністю з 11 до 8 годин, таким чином, даючи змогу збільшити години роботи громадських закладів.
Варто зазначити, що норми ЄС жорстко регулюють робочі години. Так, за правилами, 12-годинний робочий день та відповідно 60-годинний тиждень дозволені лише у виняткових випадках. У проміжку 17 тижнів середній робочий час не має перевещувати 48 годин на тиждень. Після 60-годинного робочого тижня роботодавці зобов’язані надавати вихідні чи тижні з меншою зайнятістю.
Відмітимо, що в ЄС є й інші приклади. Швеція більше схиляється до 6-ти годинного робочого дня, оскільки за дослідженнями таким чином працівники ефективніше працюють та мають менше прогулів за станом здоров’я. Новий австрійський законопроект багато експертів вважають продуктом змови влади та великого бізнесу.