На чому робити бізнес: світові економічні організації назвали найбільш бажані у світі українські овочі та фрукти
Часто можна почути, що українські сільськогосподарські продукти менш конкурентні на світових ринках. Цей міф спростували Європейський банк з реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (FAO) назвали “найбажаніші” українські пловоовочеві продукти у світі, повідомляє “Інвестор”.
Світові організації провели дослідження згідно з яким визначили продукцію яку можна легко відправляти на експорт та заробляти значні кошти на цьому. Спеціально для цього дослідження ЄБРР та FAO розробили критерії оцінки продуктів для експорту.
В Австрії працюватимуть більше: парламент проголосував за 12-годинний робочий день
Таким чином, оцінювались:
- рівень технологій вирощування в Україні (порівняння врожайності в професійних господарствах України з урожайністю в країнах, які є світовими лідерами на ринку);
- кліматичні переваги;
- питома вага витрат на робочу силу (на основі опитування ключових учасників ринку);
- транспортабельність продукції;
- досвід експорту з України (на основі даних Митної служби України);
- зростання внутрішнього ринку (на основі ринкового аналізу галузі);
- відношення транспортних витрат до собівартості виробництва (на основі опитування ключових учасників ринку);
- зростання світового ринку та його ємність (на основі даних міжнародної ринкової статистики).
Відповідно до цих критеріїв визначили топ-10 найкращих продуктів для експорту. До переліку потрапили:
“Заморожена малина, заморожена ожина, лущений волоський горіх, тепличні томати, лохина, нелущений волоський горіх, суниця садова заморожена, черешня, огірки тепличні, часник, броколі заморожена, цвітна капуста заморожена та яблука”.
Спіймали на гарячому: дві німецькі компанії попалися на постачанні до Криму в обхід санкцій
Крім того, до кожної категорії товару добирали 50 країн, що показували найбільші обсяги імпорту української продукції. Таким чином, до першої трійки увійшли Німеччина, Нідерланди та Об’єднане Королівство. За ними до першої десятки потенційних імпортерів української плодоовочевої продукції увійшли Бельгія, Франція, Австрія, Канада, Італія, Швеція та Польща.
«Звільнення» тротуарів: відтепер тимчасові споруди на тротуараз поза законом
Це дослідження є вкрай важливим для українських агро-підприємців, адже показує ставку на яку продукцію потрібно робити, щоб 100% комфортно почуватись на європейських та світових ринках.