Через позов Коломойського в Україні арештували акції трьох російських банків

На акції трьох російських банків, що працювали на території України, Апеляційний суд Києва  наклав ареш за позовом 18 компаній Ігоря коломойського та його партнерів, повідомляє “Інвестор”.

Акції “Промінвестбанку”, “Сбербанку” і “ВТБ Банку” арештували в Україні. Відповідне рішення суду опубліковане у Єдиному реєстрі судових рішень.
 
Зокрема, рішенням суду цим банкам заборонено  здійснювати ліквідацію чи реорганізацію юрособи, а також здійснювати будь-які дії, направлені на відчуження належного цим банкам на праві власності рухомого та нерухомого майна. 

Арешт акцій та  і заборона їм відчужувати нерухоме та рухоме майно були накладені Апеляційним судом м. Києва за клопотанням компаній Ігоря Коломойського і його партнерів. Таке рішення суд прийняв для забезпечення визнання та виконання рішення Арбітражного суду Гааги (Нідерланди) від 02.05.2018 у справі про про стягнення сум з Російської Федерації в особі Міністерства юстиції РФ. Згідно з цією ухвалою РФ має компенсувати компаніям позивачам кошти за експропрійоване (відібране) нерухоме майно в згаданих компаній у Криму після його анексії Росією.

Додаткові мільярди для Ахметова: ціни на громадський транспорт зростуть до 100% (інфографіка)

Таким чином, позивачі вимагають стягнути з Росії на свою користь близько 139 млн дол.  Арешт акцій банків проведено на підставі того, що вони є майном держави Росія на території України і “може бути звернено стягнення на підставі рішення міжнародного суду”. Відповідне рішення прийняв і  Апеляційний суд м. Києва.

Звісно компанії можуть оскаржити таке рішення, однак це може стати важливим прецедендом в судових процесах Росії та України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *