Подарунок до опалювального сезону: в Україні підняли ціни на газ

Питання ціни на газ стояло в Україні ще від весни цього року, якщо не раніше. Однак на цей раз Міжнародний валютний фонд поставив чіткі умови – фінансова допомога лише у випадку підняття цін. Тож з 1 листопада ціни для населення виростуть на 23,5%, повідомляє “Інвестор”. 

З квітня цього року Уряд приблизно п’ять разів відтерміновував підвищення цін на газ для населення. Експерти і в середині країни, і міжнародні розуміли, що такі дії є політично вмотивованими, адже на носі вибори.

Укрзалізниця показала нові модернізовані вагони

Однак, з іншого боку уряду вкрай потрібні кредитні кошти від МВФ для підтримки фінансової системи. Саме тому закордонні донори використали це для того, щоб дотиснути українських чиновників у піднятті цін до близьких до ринкових.

Робота мрії: Facebook шукає спеціаліста для роботи в Україні

Точної інформації про те як проходили переговори не надає ні одна сторона. Проте на позачерговому засіданні Кабміну в п’ятницю було прийняте це болюче рішення.

Робота мрії: Facebook шукає спеціаліста для роботи в Україні

З 1 листопада ціна на газ для населення виросте приблизно на  23,5%, до 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Прем’єр- міністр України Володимир Гройсман так прокоментував це рішення:

“Ми починали переговори (з МВФ – УНІАН) з того, щоб вирівняти ціни на 60%. Підвищити від діючої ціни на 60%, але в результаті наших переговорів і компромісів знайшли інший підхід. Ціни з 1 листопада зростуть лише на 23,5%, не на 60%. Це те, що нам вдалося неймовірними зусиллями досягти в результаті цих переговорів”.

Зрозуміло, що зростання цін боляче ударить по добробуту населення, однак за допомогою ефективної системи субсидій цей удар можна було б пом’якшити. Проблема в тому, що коштів на субсидії не так і багато в новому бюджеті.

Як робити гроші на водорослях: приклад запорізької компанії

Крім того, багатьох обурить сам формат прийняття рішення. Уряд спеціально для цього зібрався надвечір в п’ятницю. Схоже на те, що два дні вихідних підуть на підготовку тактики та стратегії для відбиття критики в свою сторону і звісно для порятунку політичного рейтингу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *