Прикордонні інспекційні пункти треба збудувати терміново — нардеп Соломчук

Нардеп Верховної Ради України Дмитро Соломчук, вимагає якнайшвидше збудувати Прикордонні інспекційні пункти (ПІП). За його словами, якщо не зайнятися будівництвом негайно, імпорт в Україну може зупинитися вже з 5 липня, а згодом зупиниться й експорт. Про це політик повідомив у своєму Facebook.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Нагадаємо, ще у грудні 2019 року Світовий банк надав Україні кошти у розмірі 200 млн євро на будівництво сучасних ПІП. На сьогодні, ці кошти зморожені, а Україна сплачує чималі відсотки за “простій” будівництва. 

За словами Дмитра Соломчука, така ситуація склалася через недбальство з боку Держпродспоживслужби, працівники якої, ймовірно, мають намір відкласти будівництво до 2025 року. 

Коментар: Сьогодні на засіданні Комітету доповідала голова Держпродспоживслужби. З її звіту я зробив для себе єдиний висновок – цей орган нічого не робить у відповідному напрямку і не готовий завершити такий важливий для українців проєкт“, – розповідає політик.

Політик навів приклад Польщі та Молдови, де такі пункти вводили в експлуатацію за півтора року.

Коментар: “Аналогічні пункти Польща та Молдова збудували за півтора року та ввели в експлуатацію.

Що відбувається у нас? Працівники Держпродспоживслужби пробують просунути законопроєкт, яким відкладається будівництво до 2025 року.

Чому? Щоб скинути з себе відповідальність, адже після прийняття відповідальними за стан справ буде парламент. Останніх 5-7 місяців Держпродспоживслужба нічого не робить у  цьому напрямку,  чим завдає чималих збитків державі й ставить під удар наших виробників“, – розповідає Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2020 р. № 68, починаючи з 5 липня 2022 року в Україні з усіх існуючих мало залишитися лише 35 прикордонних інспекційних постів, через які можна  переміщувати комерційні вантажі з продуктами, перелік яких затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 26.03.2018 № 159.

Через спалах коронавірусної хвороби фінансування розбудови прикордонних інспекційних постів у квітні 2020 року було вилучено і перенаправлено до Фонду боротьби з COVID-19.

Програма “Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство” є частиною Угоди про позику між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. Участь України у зазначеній Програмі схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 р. № 260-р.