Що буде з курсом долара на кінець травня: прогноз економістів

Нацбанк із початку війни в Україні утримує курс долара на рівні 29,25 грн/дол. На чорному ринку вартість долара поступово зростає з кожним тижнем, пише today

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: За словами аналітиків, тенденції щодо подорожчання долара посилюватимуться до кінця війни.

Минулого тижня середній курс продажу готівкового долара в обмінниках та банках коливався в межах 10 копійок – від 32,26 до 32,36 грн/долар. Середній курс покупки був від 31,58 до 31,77 грн/долар. Різниця між купівлею та продажем скоротилася з 68 до 59 копійок, що свідчить про зацікавленість населення у купівлі валюти.

На чорному ринку долар закінчив тиждень із курсом 34 грн/долар, додавши 40 копійок на продажу. Курс покупки зріс з 33,31 до 33,52 грн/долар.

Слід також звернути увагу на тенденцію зміцнення долара щодо євро. За минулий тиждень євро в Україні подешевшав по відношенню до долара і середній курс склав 1,08 доларів за євро. Експерти пояснюють, що це не євро дешевшає, а долар дорожчає досить швидкими темпами.

Після 9 травня очікується подальше подорожчання курсу долара до гривні та євро за умови продовження війни Росії проти України. Головна причина того, що долар міцніє до євро та інших валют – зміна монетарної політики Федеральною резервною системою США. 

Якщо раніше відсоткова ставка по долару була майже нульовою, то зараз вона вже 0,5% річних і може ще зрости в травні, що призведе до відтоку капіталів інвесторів з інших валют, у тому числі і по євро, і припливу їх у доларові цінні папери.

На сьогоднішній день середній курс продажу на чорному ринку становить 33,97 грн/долар, а покупки – 33,6 грн/долар.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: