Вища освіта проти ринку праці: які спеціальності обирають українські абітурієнти (інфографіка)

За останніми сатистичними даними близько половини безробітних в Україні мають вищу освіту. Все тому, що вища школа та ринок праці існують в паралельних реальностях, а абітурієнти вступають в університет лише заради символічного диплому. Цьогоріч тенденція не змінилася близько 60 тисяч випускників шкіл подали заяви для навчання на філології, повідомляє “Інвестор”.

Однією із широкообговорюваних тем була масова трудова міграція українців, проте є не менш важлива інформація, що прямо стосується економіки країни. Це кількість спеціалістів, що працюють в тих галузях котрі дають найбільше доданої вартості до ВВП. 

Відповідно до цього, можна прослідкувати вкрай негативну тенденцію популярності вищої освіти та деградацію освіти професійної. Проте, навіть у вищих навчальних закладах вступники обирають спеціальності, які за визначенням не потребують такої кількості спеціалістів. Відповідно більшість абітурієнтів обирають право чи філологію натомість металургія та атомна енергетика не мають навіть тисячі заявок на всю Україну.