Вперше за п’ять років в Україні знизилась кількість безробітних

 Згідно з інформацією Державної служби зайнятості України за перше півріччя 2018 року в Україні на 0,9% (149 тис. чоловік) зросла кількість зайнятого населення в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляє “Інвестор”.

За останніми даними Державної служби статистики  безробіття в Україні становить 9,7%. Однак, як вважають експерти близько 21,8% українців працюють в “тіні”. Проте, проглядається і позитивна тенденція, оскільки минулоріч кількість таких працівників становила  22,3%.

Вища освіта проти ринку праці: які спеціальності обирають українські абітурієнти (інфографіка)

Як зазначає в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко:

“Ми спостерігаємо, що дійсно ринок праці на сьогоднішній день, на перше півріччя 2018 року, демонструє якусь стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за державною статистикою стався вперше з 2013 року”.

Найбільшу групу серед зареєстрованих складають люди котрі мають вищу освіту. Це приблизно  47% від загальної кількості в – 304 тис. чоловік. Кількість людей, що отримують державну допомогу по безробіттю станом на липень цього року становить 236 тис., що на 8% менше у порівнянні з такою ж датою минулого року.  Мінімальна допомога за законом становить 544 грн на місяць, і її отримує 25% безробітних, а максимальна – 7 048 грн, і її отримує 5% безробітних (у минулому році 3%).

«Велике прання»: в Україні виявили операції з відмивання коштів на 300 мільярдів гривень

В ДСЗ зазначають, що порівняно з минулим роком виросла кількість вакансій. Щодня у базі служби є приблизно  130 тисяч.

Однак варто, відмітити, що зменшення кількості зареєстрованих беробіитних виникає за рахунок того, що частина людей продовжує працювати в тіні і велиикої кількості трудових мігрантів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *