Казна порожня: Україну може спіткати фінансова криза

Кошти на на рахунках державного казначейства знизились до рівня 2013 року і становлять близько 2 мільярдів гривень, повідомляє “Інвестор”.

 Лише за останній місяць коштів зменшилось на суму в 7,5 млрд. Це було спричинене тим, що Держказначейство змушене було надати кошти для Пенсійного фонду. Проблема була викликана розривом у надходженнях Єдиного соціального внеску.

Вперше за п’ять років в Україні знизилась кількість безробітних

Однак, за словами в.о міністра фінансів Оксани Маркарової це не всі фінанси. Оскільки є ще валютні рахунки Держказначейства котрі еквівалентні 21 млрд грн. Як стверджує Оксана Маркарова головною причиною ненстачі коштів є – невиконання запланованих на перший квартал запозичень в розмірі 56 млрд грн. Загальна ліквідність достатня, а ситуація з фінансами під контролем, запевнила очільниця Мінфіну.

Вища освіта проти ринку праці: які спеціальності обирають українські абітурієнти (інфографіка)

Проте, така ситуація, на думку експертів, може спровокувати  зниження кредитного рейтингу України та призвести до знецінення національної валюти. Крім того дефіцит в пенсійному фонді може знову даьти про себе знати через зменшення виплат ЄСВ, причиною яких є значна трудова міграція.

Звісно фахівці наголошують на тому, що ситуація не є настільки критичною як у 2014 роціколи за словами тодішнього прем’єр-міністра Арсенія Яценюка на  Єдиному казначейському рахунку було  всього 4,5 млн гривень. Однак, якщо пенсійний фонд і надалі буде позичати кошти, то уце буде призводити до постійної дестабілізації через брак коштів для інших операцій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *