Дорога реформа: ЄС надасть для України майже 16 мільйонів євро

Євросоюз надасть другий транш для України для реформи державного управління. Сума становить близько 15,5 млн. євро. Загалом же на підтримку цієї реформи ЄС запланував виділити 90 млн. євро, повідомляє “Інвестор”.

Представництво ЄС, повідомило, що рішення про виділення коштів ухвалено за результатом  аналізу звіту про здійснення Україною реформи держуправління в 2017 році. Крім того, в ЄС вважають, що у 2018 році перед Україною постає чимало викликів в процесі впровадження реформи.

Тимчасово повірений у справах ЄС в Україні Томас Фрелесен зазначив, що

“Рішення про виплату 15,5 мільйонів євро з фондів ЄС до державного бюджету України на 2018 рік є нашим визнанням відчутного прогресу, який здійснила Україна у впровадженні реформи державного управління. Передусім, мова йде про створення дієвого координаційного механізму цієї реформи на політичному та вищому адміністративному рівнях, прозорий та конкурсний відбір на посади фахівців із питань реформ, старт пілотної фази реорганізації 10-и міністерств та започатковану роботу над удосконаленням процедур формування державної політики та розробкою законопроекту про загальну адміністративну процедуру”.

Крім того, мова йде про оновлення регламенту Кабінету міністрів та методології стратегічного планування та формування державної політики, про практичне впровадження плану оптимізації чисельності працівників та структури центральних органів виконавчої влади, а також удосконалення системи оплати праці працівників державних органів, про завершення реорганізації десяти пілотних міністерств та запуск такого ж процесу в інших міністерствах відповідно до Концепції оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та прийняття закону “Про адміністративну процедуру”.

Перший транш у розмірі 10 млн євро Україна отримала у травні 2017 року. Частина коштів передбачена на бюджетну підтримку реформи, а частина на технічну підтримку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *