В країні зросла середня заробітна плата, а ви не відчули?

За офіційними даними за останній місяць середня заробітна плата зросла вдвічі, проте разом з цим виросла інфляція, повідомляє “Інвестор”.

За повідомленнями статистики, середня заробітна плата в Україні в березні цього року зросла порівняно з лютим на 5,9% – до 8382 грн і в 2 -3 рази перевищила рівень мінімальної зарплати. За даними Державної служби статистики України, в річному вимірі (березень до березня) зростання становило 9,5%. 

Зарплатня в Україні росте швидше, ніж економіка (інфографіка)

Найвищі заробітні плати виплачували на підприємствах промисловості, передусім видобувної та фармацевтичної, металургії, автопрому, постачання енергоресурсів. У трійку галузей, де зростання було наймасштабнішим, увійшли держуправління та оборона (зростання березень до березня – 41,7%), фінансова і страхова діяльність (30%), а також промисловість в цілому (26,7%).

Проте, якщо ви як і більшість населення, чомусь не відчули на собі цього зростання про яке рапортують урядовці то це все через інфляцію, яка також зросла. Зростання споживчих цін в Україні в березні прискорилося до 1,1% з 0,9%. Базова інфляція в березні в порівнянні з попереднім місяцем становила 1,4%, з початку року – 2,7%. На споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування і безалкогольні напої виросли на 1,1%.

Тому, попри оптимістичні рапорти про зростання зарплат насправді в висновку українці більше отримувати не почали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *