НБУ розпочав заміну паперових банкнот номіналом в 1 і 2 гривні

Вигляд європейський – вартість українська. В минуле відходять перші паперові банкноти, повідомляє “Інвестор”

Вже раніше НБУ повідомив про намір припинити емісію паперових банкнот номіналом 1, 2, 5 і 10 грн і замістити їх монетами відповідних номіналів. Все це робиться з метою, щоб зекономити на випуску нових замість зношених паперових банкнот.

Вже з 27 квітня 2018 року Національний банк України  ввів в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. Ці монети перебуватимуть в обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка і банкнотами номіналом 1 і 2 гривні попередніх років виготовлення.

“Новими монетами українці зможуть розраховуватися одночасно з банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу. Вилучатися з обігу банкноти номіналом 1 і 2 гривні не будуть, згодом монети повністю замінять зношені та пошкоджені банкноти”,

– зазначає директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко.

Перший тираж монет 1 і 2 грн становитиме 5 млн. шт. кожного номіналу, вони вводитимуться в обіг у міру вилучення з обігу зношених купюр відповідних номіналів.

Коли ж будуть ввдені монети номіналом 5 і 10 грн. НБУ не повідомляє, зазначається, що їх вихід буде утверджено окремим рішенням банку. Українцям потрібно буде звикати до нових грошей. З часом ми побачимо результати реформи. 

Зазначимо, що європейська практика використання монет для найбільш вживаних номіналів в умовах України  набирає зовсім іншого характеру, адже в наші номінали мають у собі набагато нижчу купівельну вартість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *