Борщ для українців знову дорожчає

Видання The Economist свого часу вигадало індекс, що оцінював купівельну спроможність населення. Новий рейтинг отримав назву “Індекс БігМака”. В Україні теж є свій такий індекс, а саме “індекс борщу”. За його допомогою вдається легко оцінити здорожчання чи здешевшання продуктів, що входять до складу улюбленої української страви. Останні дані вказують, що індекс різко виріс, повідомляє “Інвестор”.

Відповідно до статистичних даних в листопаді 2017, вартість однієї каструлі українського борщу становила близько 81 гривні. Проте вже наприкінці року ціна виросла ще на понад 11%, а в річному еквіваленті за рік ціна  зросла майже на 50%.

Ціни підуть вгору: в Україні очікують подорожчання пального

Проте, у квітні цього року спостерігається чергове подорожчання продуктів, а саме зростання спостерігалося на більш ніж на 80% найменувань продуктів, що підлягають державному моніторингу.

Як зазначає директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко:

“Підсумки квітня гірші, ніж на це розраховував уряд та Національний банк, але темпи інфляції все таки знижуються. За відсутності значних коливань на валютному ринку до вересня ми будемо спостерігати стабільність й на продуктовому ринку. Але український борщ, зі свининою, у квітні все ж став значно дорожчим”.

Догосподарювалися: Крим без України втрачає врожай

Найбільш суттєво виросли ціни у квітні на свинину майже на 5%, проте й інші продукти здорожчали також.

  • яловичина за місяць додала 2,5 грн, що дорівнює 2%;
  • Морква, буряк і капуста подорожчали відповідно на 2 грн, або на 18%, на 1,8 грн, або 17% і 1,7 грн, або 23%;
  • Яблука зросли на 1,5 грн, або 8%;
  • Куряче філе і тушка в квітні подорожчали відповідно на 1,4 грн і 1,1 грн, або 2%

Хоча експерти прогнозують, що скоро продукти все таки подешевшають, проте, такі цінові коливання не є приємними для споживачів, а також сигналізують невпевненість виробників, котрі намагаються максимально швидко отримувати вигоду. Коливання цін “на борщ” викликають тривогу, бо це сигналізує про те, що більшість продуктів які мають виробляти в державі не мали б бути дорогими на внутрішньому ринку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *