Догосподарювалися: Крим без України втрачає врожай

Російська влада яка ще взимку рапортувала про те які врожаї буде зібрано в Криму, тепер розводить руками. Адже значні площі посівів можуть загинути без належної кількості вологи, повідомляє “Інвестор”.

Ще в січні російські чиновники рапортували про очікування на хороші врожаї в Криму. Зокрема планувалось зібрати добрі врожаї з цукрових буряків і зернових культур.

Кримські аграрії відсіяли 436 тисяч гектарів озимої пшениці та планували зібрати не менше 1,7 мільйона тонн зерна.

Проте, багато кримських аграріїв скаржаться на те, що вирощують зернові скоріше собі у збиток. Через санкції, втрати ринків і низькі закупівельні ціни у сусідній Росії їхня продукція сильно подешевшала. Крім того, істотну частину прибутку кримські фермери втратили через брак прісної води на півострові.

Тепер же ситуація взагалі загострилася і може призвести до втрати врожаїв в анексованому Криму. Російські чиновники не правильно склали прогнози в основному покладаючи надії не на зрошення полів, а на природні опади.

Внаслідок цього у більшості районів склалася критична ситуація із забезпеченням вологою і за відсутності найближчим часом продуктивних дощів, це може призвести до загибелі озимих і ярих зернових культур.

Повідомляється, що найбільш небезпечна ситуація з урожаєм озимих склалася на півночі та сході Криму – Первомайський, Роздольненський, Джанкойський, Нижньогірський, Совєтський, Чорноморський, Ленінський та Кіровський райони.

Варто, зауважити, що ця ситуація є прямим наслідком популізму російської влади та кримських чиновників, які повідомляли, що півострів ніяк не залежить від України. Адже сміємо відмітити, що до анексії українські чиновники завжди контролювали ситуацію із забезпеченням півострова загалом та аграріїв зокрема належною кількістю потрібної вологи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *