Українська економіка стає конкурентнішою

Україна за останнім рейтингом глобальної конкурентноспроможності піднялась на одну позицію. Таким чином зараз вона випереджає Монголію, проте на 14 пунктів відстає від Росії, повідомляє “Інвестор”.

Рейтинг  складає Швейцарський Інститут менеджменту (IMD). Він  грунтується на оцінюванні стану економіки країни, ефективності державних органів влади, стану ділового середовища і стану інфраструктури.

Щорічний рейтинг глобальної конкурентоспроможності (The IMD World Competitiveness Yearbook) інститут IMD проводить з 1989 року в співдружності з дослідницькими організаціями в усьому світі. Кожна держава в рейтингу оцінюється на основі аналізу 333 критеріїв за чотирма основними показниками ключових аспектів економічного життя країни.

Україна цьогоріч  піднялася на 59-те з 60-го місця. Загалом інститут оцінює 63 держави. Україна на дві позиції випереджає Монголію і, як і раніше, на 14 позицій відстає від Росії.

Цього року перше місце в рейтингу займають США, за ними розмістився минулорічний переможець – Гонконг, а п’ятірку лідерів замикають Нідерланди. Найгірший показник і останнє 63 місце має Венесуела, а Росія, яка випереджає Україну розмістилась на 45 сходинці. Країни сусіди нашої держави Литва та Польща займають 32 та 34 місця. 

Цей рейтинг є ще одним яскравим показником того,як непроведені реформи гальмують економіку країни. Оскільки всього один пункт це вкрай мало, але це також одна з оцінок роботи уряду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *