Антимонопольний комітет проти бензинової змови: поки, що виграє

Ще в 2016 році Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував ряд паливних компаній на суму в 204 мільйонів гривень. Зараз АМКУ успішно в судах відстоює це рішення, повідомляє “Інвестор”.

Ще наприкінці жовтня 2016 року АМКУ внаслідок проведенння моніторингу та розслідування виявив, що ряд паливних компаній синхронно встановлювали ціни на пальне, що є ознакою змови. Відповідно до цього, комітет оштрафував операторів ринку нафтопродуктів, які є власниками мереж АЗС під брендом ОККО, “Паралель”, WOG, AMIC, SOCAR, Shell, на 204,3 млн грн за узгоджені дії під час формування роздрібних цін на паливо в 2013-2016 роках.

Відповідно до цього рішення кожна компанія мала сплатити відповідний штраф. На компанію “Золотий Екватор” –  16,2 млн. грн., “ВОГ Рітейл” – 54 млн., “ОККО Нафтопродукт” – 77,8 млн., “Альянс Холдинг” – 39,7 млн., “АМІК Україна” – 12,5 млн., “СОКАР Петролеум” – 2,5 млн., “Паралель – 1,4 млн.

На даний момент  штраф вже сплатила компанія “Паралель”. Інші з цієї групи оскаржують штрафи АМКУ в судах. Зокрема, Господарський суд Києва відмовився задовольнити позови для “АМІК Україна” і “Альянс Холдинг”.

Зовсім недавно 2 травня Господарський суд міста Києва прийняв ще одне рішення на користь АМКУ у позові від компанії “ВОГ Рітейл”.  Суд підтвердив правомірність рішення Антимонопольного комітету про здійснення компанією “ВОГ Рітейл” разом з іншими учасниками ринку пального антиконкурентних узгоджених дій та накладення на неї штрафу у розмірі 54,03 млн грн. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *