Ядерна енергетика України пориває з залежністю від російських компаній

Керівництво компанії “Енергоатом” провело переговори із французькою компанією Orano про оцінку можливості переробки ядерного палива на їхніх потужностях, повідомляє “Інвестор”

Французькі компанії є вигідними партнерами для української ядерної енергетики. Франція одна із небагатьох країн в світі, що активно використовує атомні електростанції, та розвиває цей напрям в енергетиці.

Крім того, що головне співпраця із французькою компанією дозволяють для “Енергоатому” значною мірою унезалежнитись від російських компаній. Ще одна із вигод та, що фірма Orano з Франції є більш технологічною ніж російський Росатом.

Україна залишається на російській «атомній голці»

Французька компанія на своє му виробництві досягла того, що понад 90% відходів можна переробити і піддати наступній експлуатації. Процес, реалізований на заводі в Ла-Аг компанії Orano, полягає у виділенні матеріалів, придатних для повторного застосування для виробництва електроенергії, з кінцевих відходів, які піддаються безпечній і надійній переробці та упаковці.

Енергоатом підписав контракт з Orano на проведення оцінки можливості практичної реалізації послуг компанії. Французька фірма має оцінити чи зможе здійснювати переробку відпрацьованих паливних збірок українських реакторів типу ВВЕР-1000 на заводі в Ла-Аг (Франція).

Україна побудує в Чорнобильській зоні сховище для ядерних відходів

Відповідний контракт підписали з української сторони перший віце-президент – технічний директор НАЕК “Енергоатом” Олександр Шавлаков, а від французької компанії старший виконавчий віце-президент підрозділу з переробки компанії Orano Паскаль Аубре.

Паскаль Аубре підкреслив, що цей контракт:

“прокладе шлях для переробки українського відпрацьованого палива французьким сектором переробки”.

Таким чином, цей контракт є важливим кроком української фірми до модернізації виробництва та запровадження більш сучасних та безпечних технологій в цьому секторі. Також, він показує цілеспрямовану роботу по унезалежненні від Росатому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *