Біологічна пожежа: доки здорові ліси вирізають в Україні масово сохнуть соснові дерева

Державне агентство лісових ресурсів України повідомляє про різке зростання обсягів висихання соснових лісів. Станом на зараз площа висихання досягла вже майже 400 тис. га, повідомляє “Інвестор”.

В Держлісагенстві зазначають, що ситуація із висиханням ялинових лісів в українських Карпатах існують давно. Однак катастрофічних масштабів це явище досягло на Поліссі.
“В останні роки спостерігається значне збільшення обсягів всихання соснових лісів Полісся. Осередки масового всихання вже охопили Волинську, Житомирську, Київську, Львівську, Рівненську, Хмельницьку, Черкаську, Чернігівську області та продовжують збільшуватись по всій території України”,
– повідомляють в агенстві.
Станом на сьогодні загальна площа всихання становить 395,4 тисяч га, з яких соснові насадження на площі майже 200 тисяч га, що вже перевищує річні показники минулого року.

За перше півріччя 2018 року лісогосподарськими підприємствами галузі було вжито заходів з поліпшення санітарного стану лісів на площі більше 70 тисяч га загальною масою 3,4 млн куб. метрів.

Як відзначаєз аступник голови Держлісагентства Володимир Бондара:

“У травні цього року ми фіксували всихання на площі близько 350 тисяч гектарів, до серпня воно збільшилося майже на 50 тисяч гектарів. Біологічна пожежа поширюється геометричною прогресією, і лісівники мають давати їй відсіч. Заходи не популярні, але вкрай необхідні”.

Проблема із висиханням лісів є вкрай поширеною не лише в Україні а й у Європі. Головною причиною називають зміну клімату, зокрема, глобальне потепління. Температура підвищується і, як наслідок, зменшується кількість опадів, через це знижується рівень грунтових вод. У зв’язку з цим дерева втрачають опір до заселення шкідливими комахами, зокрема, короїдами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *