Імпортозаміна по-російськи: в Росії створили свою офшорну зону

В Росії вже підготовлені всі відповідні документи і їх підписав Президент Росії Володимир Путін про створення зон з пільговими умовами для роботи іноземних компаній. Так звані офшорні зони з’являться на островах Русский (Приморський край) і Октябрьский (Калінінградська область), повідомляє “Інвестор”.

Закон проголошує, що на цих островах мають з’явитися спеціальні адміністративні райони, на яких буде введено більш гнучкий правовий режим в сфері податкового і валютного регулювання.

Для того,щоб зареєструватися в спецрайонах іноземна компанія має відкрити на одному із островів офіс. Окрім того в умовах прописано, що фірма має інвестувати в Росії щонайменше 50 млн руб. протягом шести років з моменту реєстрації. При цьому фінансові та кредитні організації пільгами користуватися не зможуть.

В законі прописані поправки до податкового кодексу, що передбачає нульове оподаткування для отримання дивідендів компаніями, яким належить понад 15% статутного капіталу зареєстрованої на одному з островів організації.

Зміни вводяться і в кодекс торгового мореплавця. У ньому з’явиться Російський відкритий реєстр суден, в який зможуть зареєструватися іноземні судна (крім рибальських), які після реєстрації отримають право плавати під російським державним прапором.

Багато експертів вважають такий крок влади Росії ще одним для того, щоб допомогти впершу чергу власним великим бізнесменам. Їхні компанії часто мають іноземну реєстрацію і таким чином не будуть платити податки.Такий крок є вимушений для того, щоб бізнес продовжив співпрацю із владою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *