Корупційна економіка: щорічно в світі втрачаються трильйони доларів через хабарництво

Корупція не є хворобою лише бідних країн, просто більш розвинені навчились якісніше з нею боротись. Однак, за даними ООН світова економіка втрачає понад 2 трильйони доларів щороку через корупцію, повідомляє “Інвестор”.

Хабарництво та фінансові махінації є хворобою для економіки, оскільки створюють нерівність та недозволяють ефективно розвиватись та боротись із кризовими явищами. Відповідно до підрахунків ООН світова економіка щорічно втрачає 2,6 трлн доларів через корупцію. Ці кошти становлять більш ніж 5% глобального ВВП. Кожного року близько одного  трильйона доларів витрачається на хабарі. 

Бізнес на туризмі: Львів потрапив до рейтингу найпопулярніших міст у світі

Український стартап купили за рекордну суму в 8 мільйонів доларів

З нагоди Міжнародного дня боротьби з корупцією генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш зазначив: 

“Корупція існує у всіх країнах – багатих і бідних, на півночі і на півдні. Вона є посяганням на цінності та ідеали Організації Об’єднаних Націй. Корупція позбавляє людей шкіл, лікарень, відлякує інвесторів і веде до розбазарювання природних ресурсів. Вона підриває верховенство права і сприяє скоєнню інших злочинів”.

Він, також наголосив, що ухилення від сплати податків, відмивання грошей та інші фінансові махінації нівелють усі здобутки щодо досягнення цілей сталого розвитку.

На тлі світового рівня корупції видно невтішний стан і в Україні. Відповідно до резельтатів дослідження міжнародної PricewaterhouseCoopers (PwC), яка досліджує економічні злочині і шахрайства, рівень хабарництва і корупції в українських організаціях зріс з 56% в 2016 році до 73% в 2018 році.

Брак кадрів: Японія спрощує законодавство для нових трудових мігрантів

Коболєв проти Гройсмана: Нафтогаз судитиметься з Кабміном за 56 мільярдів гривень

Цей показник майже втричі вище за загальносвітового показника. У світі лише 25% респондентів відповіли, що їх організації стикалися з випадками хабарництва і корупції. В Україні цей показник дорівнює – 33%.

Водночас 12%  учасників опитування в Україні повідомляють що збитки для  їхніх компаній від хабарництва і корупції становили від 1 млн доларів до 50 млн.

Зазначимо, що компанія PwC проводить свої дослідження на основі відповідей, отриманих від більш ніж 7 тис. респондентів з 123 країн світу.В україні компанія почала проводити дослідження з 2009 року і проводить його кожні два роки. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *