Польща продовжує переманювати працівників з України

Ринок праці в Польщі переживає глибоку кризу, тому тут так затребувані українські працівники. Проте, раніше був ряд негативних факторів які стримували багатьох українців від роботи в Польщі. Зараз ці фактори планують прибрати, повідомляє “Інвестор”.

Україна та Польща в обличчі Польсько-української господарчої палати та Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування розробляють проект ” Партнерство та працевлаштування”. Призначення цього проекту – спростити українським працівникам пошук роботи в Польщі та подолання шахрайства.

Планується, що завдяки новому проектові українцям не потрібно буде платити за працевлаштування. Компанії посередники у цьому випадку будуть заробляти кошти від роботодавців для яких вони знайшли працівників. Очікується, що саме така схема має завдати удару по шахраях.

 Разом з тим це можливо буде перший крок на державному рівні, щоб спробувати хоч якось захищати працівників-громадян України за кордоном. На думку президента асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василя Воскобойникова:

“Українцям необхідно знати, що шукати роботу в Польщі потрібно тільки через ліцензовані компанії, які несуть відповідальність за те, куди вони відправляють людей. Крім того, працевлаштовуватися краще на великих підприємствах, де виплата зарплати йде на банківську карту, дотримуються всі передбачені польським законодавством норми охорони праці і є соціальне страхування”.

Зважаючи на те який кадровий голод відчуває Польща то проект є  вкрай важливим для її економіки. Країна зараз переживає демографічну кризу і її вирішення можливе лише через 20 років. До цього часу потрібно унормувати ринок праці, забезпечивши її притоком робочої сили.

Таке унормування між двома державами з одного боку, несе певний позитив, наводячи лад в абсолютно “дикому” ринку праці, а з іншого боку, це може призвести до ще більш масового відтоку робітників з України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *