Європейський союз готує нову допомогу для України

Європарламент затвердив четверту серію допомоги від ЄС для України у розмірі одного мільярда євро, повідомляє “Інвестор”. 

Профільний комітет Європарламенту підтримує надання Україні четвертої програми макрофінансової допомоги Євросоюзу обсягом в 1 млрд. євро. Про це йдеться у проекті доповіді комітету ЄП з питань зовнішньої торгівлі. 

На початку березня Єврокомісія затвердила план нової макроекономічної допомоги для України з метою розвитку реформ та економічної стабілізації. Проте, також і поставила певні умови тільки за яких Україна зможе отримати цю допомогу.

Життя в борг: скільки Україна позичила коштів?

Усі транші фінансової допомоги можуть бути виплачені  лише в тому випадку якщо продовжиться впровадження економічних реформ та вжиття подальших кроків з інтенсифікації боротьби з корупцією.

Загальний обсяг зобов’язань з надання Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на реалізацію реформ визначений у розмірі 12,8 млрд. євро, з них 2,8 млрд. вже було надано за попередніми програмами.

Таким чином, українські урядовці можуть отримати таку вкрай важливу валюту для підтримки стабільності економіки в країні. Проблема в тім, що видається, що державна стратегія зараз полягає лише в отриманні фінансової допомоги заради стабільності, а жодних важливих реформ для подальшого існування без цих коштів не впроваджується.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *