Китай нарощує фінансову присутність в Європі

За останні 10 років кийські бізнесмени інвестували в різні пректи в Європі близько 318 мільярдів доларів і це лише ті угоди відомості про які відкриті, повідомляє “Інвестор”.Значні обсяги таких інвестувань та сфери інвестицій привернули увагу Євросоюзу до їх діяльності. В основному кошти вкладають в інфраструктурні об’єкти на сході та півдні  та високотехнологічні компанії на заході Європи.

Що обіцяє світу продовження «епохи Сі»

Починаючи із 2008 року із укладенихо 678 угод в 30 країнах  державні та приватні китайські компанії взяли участь в угодах на суму щонайменше 255 мільярдів доларів в Європі. Було придбано біля 360 компаній, від італійського виробника шин Pirelli & C. SpA до ірландської компанії з оренди літаків Avolon Holdings Ltd. Частково, або повністю китайські компанії володіють чотирма аеропортами, шістьма морськими портами, а також, вітряними електростанціями в, щонайменше, дев’яти країнах та 13 командами професійного футболу.

левова частка інвестицій припала на п’ять найбільших економік Європи – лише в Великобританії, китайці уклали угод на 70 мільярдів доларів. А на периферії Європи, Китай залучений до найбільших інфраструктурних проектів, таких як купівля найбільшого порту Греції.

Що чекатиме світову економіку у 2018 році?

Проблема Євросоюзу полягає у тому, що немає консолідованої позиції союзу на китайські інвестиції, оскільки найбільші країни вимагають моніторингу цих коштів, а країни на кшталт Греції та Португалії виступають проти. Вони аргументують свою позицію ти, що це може нашкодити в залученні коштів у свої економіки.

Лідери ЄС, включаючи канцлера Німеччини Анґелу Меркель та президента Франції Еммануеля Макрона, вибудовують спільну стратегію зі стримування просування Китаю в Європі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *