Що обіцяє світу продовження “епохи Сі”

Китай зняв обмеження на кількість термінів перебування на посаді президента. З майже трьох тисяч делегатів Всекитайських зборів лише два проголосували проти поправки, троє утрималися, інші 2 964 підтримали реформу, повідомляє “Інвестор”.

Сі Цзіньпінь прийшов до влади в Китаї в 2012 році і з його приходом розпочалася нова епоха в історії країни. Поряд із активним залученням закордонних інвестицій та значних свободах ринку, спостерігається агресивна політика обмеження свободи слова та інформації.

Те, що Сі залишається при владі на необмежений термін, надає кілька сигналів для світової спільноти. Зовнішня та внутрішня політика залишатимуться незмінними. Економічна модель, яку пропагує керівник Китаю буде набирати обертів. Продовжиться активне залучення інвестицій, китайська економіка все більше глобалізуватиметься. Важливо і те, що на зовнішніх ринках вона продовжуватиме агресивну поведінку.

Китай неухильно підвищує ступінь відкритості зовнішньому світу, розширює доступ на вітчизняний ринок і приділяє більше уваги захисту прав інтелектуальної власності. При цьому він залишається порівняно закритим, що стосується фінансового ринку. Для країни все ще потрібно підвищувати ступінь відкритості таких сфер, як телекомунікації, охорона здоров’я, освіта, догляд за людьми похилого віку та виробництво автомобілів на нових джерелах енергії.

В минулому п’ятилітті Китай піднявся на 18 позицій в рейтингу ступеня зручності для ведення бізнесу. У 2017 році Китай залучив рекордну в історії країни суму зарубіжних інвестицій – 136,3 млрд дол., посівши друге місце в світі за цим показником.

Таким чиному, у “новій” ері китайці будуть жити ще багатшими і більш згуртованими, а країна стане лідером світової спільноти і прикладом для наслідування в епоху кризи західної демократії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *