“Чиста” енергетика у 2018 році набиратиме обертів

Очікується, що інвестиції у відновлювану енергетику у 2018 р. складуть близько 330 мільярдів доларів США, повідомляє “Інвестор”.

Експерти енергетичного ринку заявляють, що ринок чистої енергетики буде розширюватись. Це зумовлено кількома важливими факторами. Насамперед, це падіння витрат на генерацію енергії з сонця та вітру, а також на виробництво літій-іонних акумуляторів.

Відповідно, тенденціями наступного року у цій галузі будуть фінансування на рівні не нижчому, ніж у попередньому році. У 2017 році у цю сферу залучено 333,5 млрд доларів.

Очікується, що у цьому році встановлять близько 107 ГВт потужностей сонячних електростанцій. Значну роль у розвитку ринку відіграє Китай, додавши 47-65 ГВт. Хоча важливими ринками також стануть Латинська Америка, Південно-Східна Азія, Близький Схід та Африка.

Не менші темпи розвитку демонструватимуть вітрові електростанції. У 2017 році введено 56 ГВт нових потужностей як наземних, так і морських вітрових електростанцій. Цьогоріч передбачається 59 ГВт нових потужностей. Основними ринками для розвитку офшорної вітроенергетики стануть Німеччина, Нідерланди, Великобританія, Китай.

Продовжуватимуть знижуватись ціни на акумулятори, а на фоні цього прогнозовано будуть зростати обсяги продажів електромобілів. Прогнозують, що продаж електромобілів у 2018 році сягне 1,5 мільйона авто, що на 40% більше, ніж у 2017 році.

Україна є новачком у цих ринкках тому, щоб відповідати глобальним тенденціям потрібно буде працювати над законодавством. А паралельно з цим створювати сприятливий інвестиційний клімат для залучення коштів у ці галузі. Також, важливим рішенням буде напрацювання шляхів для створення електростанцій “чистої” енергетики малих масштабів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *