Прощай Газпром: Польща відмовляється від російського газу

Європейські країни всебільше шукають  альтернативу російським енергоресурсам, оскільки розуміють, що Росія не може бути надійним партнером. Нещодавно польська нафтогазова компанія PGNiG підписала довгострокові контракти на постачання природного газу зі Сполучених Штатів Америки, повідомляє “Інвестор”.

Попри побутуючи точку зору, що більшість природнього газу Європа отримує від Росії реальність є такою, що це лише 30%-40% від загальних потреб і більшість країн прагнуть скоротити цю цифру. Саме з цією метою шукають інші джерела надходження енергоресурсів.

ПриватБанк створює нові послуги для українських заробітчан

Подарунок до опалювального сезону: в Україні підняли ціни на газ

Останнім часом швидкими темпами покращується технологія скраплення газу яка можливо у майбутньому буде конкурувати із традиційними газогонами. Однак уже зараз вона дозволяє європейським країнам закуповувати газ у США. Однією з перших країн котра розпочала таку співпрацю стала Польща.

Укрзалізниця показала нові модернізовані вагони

Субсидії розбрату: відтепер можна скаржитись на незаконне отримання допомоги

Польська нафтогазова компанія PGNiG підписала угоду розраховану на 20 років із американськими партнерами про постачання газу. Як зазначив  Віце-голова з питань торгівлі цієї компанії Мацєй Возняк, що польська сторона щороку купуватиме в американців приблизно 2 млн тонн блакитного палива. Крім того у польській фірмі заявляють, що енергоресурси із США є дешевшими за російський газ.

Уряд Польщі, також позитивно оцінив цю угоду. За словами прем’єр-міністра Матеуша  Моравєцького ці угоди сприятимуть  збільшать  суверенітет та енергетичну конкурентоспроможність Польщі. Крім того, у польському уряді заявляють, що сприятимуть збільшенню обсягів видобування блакитного палива у країні, для того, щоб не залежати від імпортної сировини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *