Відкриття ресторану: покрокова інструкція та поради

Власний заклад – мрія багатьох кухарів та підприємців. Організація відповідного бізнесу потребує ресурсів та знань. Саме знання та вміння організувати процес є найважливішими складовими успіху. Крім того, необхідно вибрати формат закладу, сформувати ідеальне меню та знайти комфортне місце для розміщення закладу.

Потрібно відразу розуміти, що ресторан – це заклад, де люди відпочивають, насолоджуються інтер’єром, музикою, спокоєм і їдять страви, приготовані щойно спеціально для них. Підприємець повинен знати, що таке фудкост, рентабельність, націнка, маржа та інші поняття. Про це можна прочитати на сайті та заодно скористатися сервісом автоматизації. Компанія Poster пропонує універсальні рішення для ресторанів будь-якого формату.

Концепція закладу

Існує кілька типологій:

  1. Кількість зірок. Як і у випадку з готелями – від однієї до п’яти. На їхню кількість впливає буквально все: інтер’єр, меню, якість страв, кількість офіціантів та багато іншого;
  2. Категорія. Є перша категорія, вища та класу люкс. На оцінку знову-таки впливає безліч інформації, що відноситься до якості обслуговування;
  3. Рівень цін. Економ, бюджет чи преміум. Оцінка відповідає середньому розміру чека клієнта;
  4. Тип кухні. Східна, російська, європейська, французька, вірменська та інші кухні.

При обмеженому бюджеті варто замислитися про відкриття закладу на 150–200 квадратів, де розміщуватиметься до 45 місць.

Вибір приміщення

Слід звернути увагу на локацію, місцевість, прохідність та транспортну розв’язку. Великий трафік також не буде зайвим, але за якісне приміщення доведеться віддати більше грошей або платити чималу оренду. Деякі заклади найбільші прибутки дають у сезон, наприклад, пивний ресторан або заклади з терасами в літній період.

Практично у всіх приміщеннях потрібно буде зробити ремонт. Слід підібрати колірне оформлення, інтер’єр залу, дизайн санвузла, знайти відповідні меблі тощо. Під цю мету рекомендується найняти професійного дизайнера, який попередньо розробить концепцію та план.

Автоматизація ресторану

Застосування сервісу Poster та його технологій дозволить додатково подумати про автоматизацію та суттєво спростити управління бізнесом. Формується єдиний інформаційний простір, де кожен працівник має свої права доступу, а керівники лише за кілька кліків можуть проаналізувати статистику та сформувати звітність.