“Кадровий голод в ЄС”: Європа просить в України сезонних робітників

На старті сезонних робіт європейські країни відчувають кадровий голод. Деякі з них уже роблять запити на українських працівників.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА

Пандемія коронавірусу змусила українських працівників повернутися додому, а закриття кордонів та карантинні заходи тимчасово унеможливили виїзд за кордон. Європейські підприємства уже роздумують над тим, як знову залучити українців до робити.

Коментар:Є запити від європейських країн, які зацікавлені у в’їзді груп робітників з подальшим поверненням після закінчення сезонних робіт. За останні два дні ми отримали два такі запити. Я передбачаю, що їх буде більше“, – відзначив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, поки немає жодних домовленостей про те, чи буде організований такий виїзд, як саме він буде проходити. Але точно відомо одне: такі запити стосуються людей, які уже раніше працювали в країнах та позитивно себе зарекомендували.

Коментар:Йдеться про тих працівників, у яких є досвід, які себе позитивно зарекомендували. І країна їх хоче побачити знову у себе“, – продовжує Дмитро Кулеба.

Якщо вийде досягти яких-небудь домовленостей з європейською країною, яка запрошує українців на роботу, то тоді будуть розроблятися шляхи, якими громадяни виїдуть за кордон, і організовуватиметься їхнє перебування в умовах карантину.

Коментар:Наразі найбільш контрольованою функцією є або переліт чартерним літаком, або залізничним транспортом, коли можна сформувати транспорт і відправити людей. Безперечно, країна, яка приймає людей, висуває низку вимог до їхнього здоров’я, довідок про проходження тестів, здійснення обсервації після прильоту або навіть до прильоту. Це визначає та країна, яка приймає“, – підсумовує міністр.

Європейські країни планують задіяти українців в агросекторі. Наразі такий запит є у Фінляндії.

Коментар: “Наш уряд обговорював це питання і вирішив, що все-таки 1 500 людей нам будуть необхідні у стратегічно важливих місцях Фінляндії. Дехто з українців працював у Фінляндії багато років і має неабиякий досвід“, – відзначила посол Фінляндії в Україні Пяйві Лайне.

За її словами, лише минулого року близько 14 тис. українців працювали у Фінляндії.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Росія почала випробування скандально відомої ракети

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: