Пенсії в Україні перерахують через кілька тижнів: кому дадуть на 800 грн більше

В Україні з 1 березня повинні провести плановий перерахунок (індексацію) пенсій. Орієнтовно кожен українець може отримати на 11% більше розрахункового розміру виплати. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Якщо пенсія становить 7272, то надбавка може бути на рівні 800 грн, а у разі виплати в 9090 грн, можна розраховувати на 1000 грн надбавки.

Підвищувати на 11% будуть не всю пенсію, а тільки її розрахунковий розмір за формулою. Тобто враховувати надбавки за стаж, особливі “дотяжки” не будуть. Крім того, якщо ви заробили на пенсію меншу за мінімальну на 11% і з бюджету компенсують різницю, то і після осучаснення ви будете отримувати ту ж суму.

До речі, згідно з постановою Кабміну, проводити індексацію повинні в березні: тому що до цього місяця збирається вся необхідна статистика. 11% – половина торішньої інфляції плюс половина від середнього за три роки зростання зарплат. Щороку ця цифра змінюється.

Якщо найближчим часом уряд не ухвалить відповідну постанову, то індексацію можуть перенести. Минулого року її затримали до травня, однак все одно провели. Крім того, зараз Мінсоц хоче внести зміни в закон і вже на цьому рівні закріпити зобов’язання проводити перерахунок із 1 березня.

Це не останнє підвищення пенсій в Україні: також виплата буде рости через перерахунок прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: В Україні електронне посвідчення водія прирівняли до паперового

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: