Країни ЄС погодили надзвичайний план щодо економії газу – ЗМІ

Країни Європейського Союзу погодили надзвичайний план щодо скорочення споживання газу. Його планують затвердити у вівторок, 26 липня, на спеціальній зустрічі міністрів енергетики країн ЄС у Брюсселі. Про це пише сайт mind з посиланням на повідомлення пресслужби Ради ЄС.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Зазначається, що мета нового плану – знизити ризики, які можуть виникнути внаслідок повного припинення постачання газу з росії.

Згідно з повідомленням, запропонований Єврокомісією план передбачає скорочення національного споживання газу в період із 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року на 15%.

Крім того, передбачається можливість оголошення тривоги в рамках ЄС у разі широкомасштабного дефіциту газових постачань.

Також планують установити обов’язкові цільові показники щодо економії споживання газу. При цьому у порівнянні з першим проєктом Єврокомісії, бар’єри для цих показників були підвищені, а кількість можливих винятків із плану збільшена.

Зобов’язання не стосуватимуться країн, що не підключені до газових мереж інших держав ЄС, а також країн, чиї електромережі не синхронізовані з європейською електроенергетичною системою.

Водночас домовленість залишає за учасниками право подати запит на звільнення від обов’язку по скороченню споживання в майбутньому. Виключення можуть надати, якщо країна перевищила цільові показники заповнення сховищ газом, має високу залежність від газу для критично важливих галузей промисловості або якщо споживання газу зросло принаймні на 8% за останній рік у порівнянні із середнім показником за останні п’ять років.

Рада ЄС також передбачила скорочення споживання газу в електроенергетиці, стимулювання промисловості до переходу на інші види палива, національні кампанії з підвищення обізнаності, цільові зобов’язання щодо скорочення витрат газу на опалення та ринкові заходи, наприклад аукціони з продажу газу.