Мільйони українців покидають країну: чи є плюси?

В 2017 році в Україні рекордно зросла трудова міграція. Згідно з даними Держслужби статистики, в Україні нараховується один мільйон триста тисяч трудових мігрантів, повідомляє “Інвестор”.

Експерти відзначають збільшення трудової міграції при чому, здебільшого навіть урядові органи не можуть назвати точної цифри. Оскільки статистичні дані не враховують тих, хто вже давно працює за кордоном і ті родини, які виїхали на заробітки у повному складі. Роботодавці в Україні починають бити на сплох, адже через міграцію не залишається кадрів всередині країни.

Індія планує збільшити товарообіг з Україною

Міністр закордонних справ Павло Клімкін з цього приводу сказав наступне:

 “Сто тисяч залишає Україну щомісяця, і питання далеко не тільки в тому, що там вищі зарплати. Це взагалі розуміння майбутнього і якості життя.”

Активне зростання міграції розпочалося одразу із бойовими діями на Донбасі. Переважна більшість українців працюють за кордоном нетривалий час в сусідніх Польщі, Чехії, Угорщині та Росії. Більш тривалий термін перебування за кордоном характерний серед тих, хто працює у віддалених країнах Європи таких як: Італія, Іспанія, Португалія.

Згідно з оприлюдненими соціологічними дослідженнями, дві третини працездатних українців обмірковують можливість виїзду на заробітки за кордон, ще двадцять відсотків планують конкретні дії, а шість відсотків вже доклали для цього зусиль. 

Український ринок нерухомості: купувати чи не купувати

Представники бізнесу вимагають від держави вжити заходів у зв’язку з відтоком кадрів, проте якихось конкретних рішень поки не мають. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що подолати цю тенденцію можна лише збільшенням заробітної плати в державі. Він анонсував збільшення середньої зарплати до 10 тисяч гривень, на яке цього року сподівається уряд. Він вважає, що це сприятиме поверненню з-за кордону трудових мігрантів. 

Українські урядовці відзначають, що зараз найбільш популярною країною для українських мігрантів стала Польща. За останній рік Польща стала навіть більш популярною, аніж Росія. В Україні подають дані про близько 770 тисяч українських трудових мігрантів, водночас їхні польські колеги вказують на порядок вищу цифру у 2 мільйони.

Українські працівники закордоном зараз отримують в рази більше, ніж в Україні

Трудова міграція характерна для України з 90-х років і в кризові моменти вона лише збільшується. Експерти відзначають, що все ж більшість українських робітників це так звані “маятникові мігранти”, що виїжджають за кордон на нетривалий час і повертаються додому. Кількість українців, які мають досвід роботи за кордоном, може перевищувати три мільйони.

Варто зазначити, що короткострокова трудова міграція має водночас і значний позитивний вплив на українську економіку. Тому, що більшість мігрантів повертаються в Україну із заробленими коштами і вже тут їх витрачають. 

Українські бізнесмени зареєстрували в Естонії рекордну кількість компаній

В 2016 році за даними Національного банку України, обсяг приватних грошових переказів з-за кордону склав  5,5 мільярдів доларів, або 5,8 відсотка ВВП, а за три квартали 2017 року – 5,2 мільярди доларів. Проте, близько 70% перевозять кошти власноруч – таким чином ця сума може бути і вищою.

Тобто, попри відтік кадрів з України, можна бачити значні валютні вливання від українців, що працюють за кордоном. Трудова міграція стимулює як економіку, так і державні органи; змушує українських роботодавців включатися в глобальну конкуренцію не лише на ринку товарів, але і працівників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *