“Шокуючі цифри”: соціологи назвали, який відсоток українців підтримує повернення Криму

Понад дві третини опитаних українців – 75% – підтримують переговори Володимира Зеленського з Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження громадської думки, проведеного фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології. 

Детальніше про це розповідає інвестор-ЮА.

Результати представили на прес-конференції. Зокрема, у респондентів запитали, як вони ставляться до перших рішень та пропозицій президента Зеленського. Так, 75% з опитаних українців відповіли, що підтримують ініціювання переговорів з президентом Російської Федерації для вирішення конфлікту на Донбасі. Водночас, 15,1% не підтримують, а 2,6% відповіли, що їм байдуже, ще 7,3% не змогли відповісти.

Свіжий курс: скільки зараз коштує валюта

При цьому 59,2% респондентів підтримують рішення щодо відведення військ від лінії розмежування, 25,6% – не підтримують, 1,6% – байдуже ставляться до цього, 13,6% – не змогли дати відповідь. 

Окремо соціологи запитали, які мають бути першочергові дії Зеленського та його команди. Так, 73,7% вважають, що має бути припинення вогню на Донбасі. Водночас кроки щодо повернення Криму підтримують 13,1%

“За” налагодження співпраці з Росією виступають 4,6% опитаних. Разом з тим, зміцнення української армії підтримує 8,8%, об’єднання країни – 9,9%. 

Опитування проводилося з 4 по 19 листопада 2019 року у 110 населених пунктах всіх областей України, окрім АР Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на контрольованих урядом територіях. В результаті польового етапу була зібрана 2041 анкета. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

Читайте також: “Нарешті це сталося!”: в США опублікували скандальні документи про Україну

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: