Українська мінімалка стала найвищою після Прибалтики на пострадянському просторі

5000 грн – найкраща мінімалка після Прибалтики на пострадянському просторі.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

З 1 вересня мінімальна зарплата в Україні зросла до 5000 грн, за курсом НБУ у доларах США, це близько 181 долара. Якщо порівняти її з мінімальними заробітними платами інших пострадянських країн, отримаємо таку картину:

(Для Грузії до розрахунку бралася мінімальна зарплата для держ. службовців. Для Туркменістану враховувся курс національної валюти до долара США на чорному ринку)

Як видно з діаграми вище, українська мінімалка 4-та. А серед країн, що не входять до ЕС, взагалі найкраща. Хоча з початку року, незважаючи на підвещення з 4723 до 5000 грн, у доларах США українська мінімалка, як і мінімалки більшості пострадянських країн зменшилися, зросли вони тільки у країнах Прибалкики завдяки ревальвації євро відносно долара.

(Для порівняння мінімальні зарплати станом на січень 2020 року — до початку “коронакризи”)

Загалом багаті стали багатшими, бідні стали біднішими. Найбільше під час «коронакризи» постраждали країни, велика частка доходів яких залежить від цін на нафту і природній газ (Росія, Білорусь…), тому валюти таких країн девальвували значніше, ніж тих країн, корті є імпортерами нафто-газових енергоносіїв (Україна, Молдова…)

Цікавим фактом є й те, що Росію, яка ще минулого року була на 4 місці, обійшла не тільки Україна, а ще й Молдова.

Якщо порівняти мінімалку в Україні з мінімалками в Росії і Білорусі, за останні 7 років, матимемо таку картину:

(Червона — Україна, синя — Росія, зелена — Білорусь)

З лютого 2019 українська мінімалка перевищила мінімалку в Білорусі і залишається стабільно вище, з січня 2020 також українська мінімалка стабільно вище російської.

Висновки з таких даних, кожен для себе нехай зробить сам, щоб не було невдоволених. Мені було цікаве таке порівняння для себе, тому його зробив і ділюся з іншими.

Джерело: сайт Час-Дій.

Читайте також: У 2014 році Лукашенко хотів стати президентом України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *