Великий список: стало відомо, які сигарети заборонять в Україні

З 1 липня підвищили акциз на сигарети на 9%. Окрім цього, Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, який призведе до того, що частину сигарет в Україні зовсім заборонять. Про це розповідає “Інвестор-ЮА”.

Україна взяла на себе зобов’язання виконати Директиву ЄС, що стосується не тільки розміру акцизів, а й правил роботи тютюнового ринку. Міністерство охорони здоров’я розробило законопроект, який обмежить тютюнників. По-перше, вони мають адаптувати пачки під нові вимоги. По-друге, частину сигарет їм просто заборонять продавати.

Сьогодні в Україні сильно змінився курс долара

Які сигарети заборонять:

  • сигарети, в яких більш ніж 1 мг нікотину, 10 мл смоли;
  • жувальний тютюн;
  • сигарети, де на пачках немає попередження про шкоду;
  • тютюн для самокруток із “характерним запахом”;
  • сигарети з добавками (вітамінами або чимось, що нібито зменшує ризик для здоров’я або створює помилкове враження про дію тютюну);
  • тютюнових виробів із використанням на їхній упаковці або на самих тютюнових виробах будь-яких елементів або ознак (тексти, символи, назви, торговельні марки, образні чи інші ознаки).

Щороку у світі від вживання тютюну, за оцінками ВООЗ, гине близько 7 млн осіб. Глобальне опитування про вживання тютюну в Україні засвідчило, що наразі 22,8% дорослого населення курять сигарети (39,7% серед чоловіків і 8,8% серед жінок).

На українському ринку може з’явитися новий доступний iPhone

Близько 100 грн за пачку — стільки платитимуть курці за шкідливу звичку вже за кілька років. Верховна Рада ухвалила рішення щороку підвищувати акцизи на 20%, але в цьому році трапилося додаткове зростання — з 1 липня акциз зріс іще на рівень інфляції (9%).

Якщо раніше з 1000 сигарет потрібно було заплатити акциз у розмірі 693,5 грн (13,8 грн з кожної пачки), то з 1 липня — вже 756 грн, або 15,12 грн за пачку. Тобто подорожчання з липня складе мінімум 1,32 грн за кожну пачку.

У більшості країн ЄС пачка коштує близько 5 євро. Українці ж досі можуть купувати сигарети за 1,2-1,5 євро. Верховна Рада взяла на себе зобов’язання до 2024-го зрівняти ціни.

Читайте також: У Мінфіні розповіли якою буде мінімальна зарплата в 2020 році

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: