Вперше у США суд дозволив арештувати кошти російського олігарха

Суд США дозволив прокуратурі конфіскувати 5,4 мільйона доларів, що належать російському бізнесмену Костянтину Малофєєву – ці кошти можуть передати Україні. Про це пише Reutes та hromadske.

Американські прокурори наприкінці листопада 2022 року зробили подання на арешт коштів на банківському рахунку Малофєєва, який, за їхніми даними, роками фінансував бойовиків на сході України.

Видання вказує, що це рішення федерального суду в Мангеттені стало першим розпорядженням про конфіскацію активів російського олігарха з того часу, як Міністерство юстиції США у 2022 році запустило робочу групу для «стиснення» фінансів союзників кремля.

Голова групи KleptoCapture Міністерства юстиції США Ендрю Адамс раніше заявляв, що перші конфісковані кошти незабаром можуть бути переведені в Україну.

Проти Малофєєва порушили кримінальну справу в березні 2022 року. Його обвинувачують в ухиленні від санкцій і використанні співучасників для придбання медіаорганізацій по всій Європі. Також олігарх потрапив під санкції Міністерства фінансів США.