Польща запропонувала символічне місто для підписання капітуляції рф

Президент Польщі Анджей Дуда розповів, що порадив Володимиру Зеленському прийняти капітуляцію рф у Переяславі, де у 17 столітті гетьман Богдан Хмельницький провів Переяславську раду. Про це написало польське видання Wprost.

Дуда побував у Ризі, де зустрівся із представниками польської громади. Говорячи про війну росії, він наголосив, що окупанти знову прийшли в Україну, щоб вбивати та грабувати. Президент Польщі додав, що його країна та весь світ хотіли жити з росією у мирі та займатися економічною співпрацею. Проте окупанти показали свою справжнє обличчя.

“На жаль, як бачите, це неможливо, тому що вони нападають, грабують, вбивають, хочуть забрати свободу”, – сказав Дуда.

Також президент Польщі розповів про свою нещодавню розмову з Володимиром Зеленським. Він наголосив, що порадив Зеленському підписати “мирний договір” з росією у Переяславі.

“Я говорю: Володимире, дивлячись на нашу історію, коли ці шляхи розійшлися, я вас прошу – коли ви переможете росію, коли росіяни приповзуть до вас на колінах мир підписувати, то ведіть їх до Переяслава, нехай вони з вами підпишуть мир там. Нехай перекреслять усі ті роки радянського та російського впливу і цю неволю від царату до нинішньої агресії, від якої ви зараз знову захищаєтесь”, – сказав Анджей Дуда.