Стало відомо, скільки українців стали колаборантами (імена та “посади”)

Понад 1,5 тис. українців стали колаборантами та зараз очолюють окупаційні структури. Найбільше колаборантів виявилось у соціальних сферах, зокрема вони керують абсолютно всіма комітетами земельних ресурсів так званої “днр”.

Як пише NGL.media, після незаконних рішень про включення Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей до складу рф, в російських реєстрах почали з’являтися відомості про окупаційні органи влади.

На основі цих даних NGL.media змогли ідентифікувати загалом 1816 представників окупаційної влади – від поліції чи судів до шкіл і комунальних підприємств. Абсолютна більшість з них (1579, або майже 87%) виявилась колабораціоністами – громадянами України, які пішли на службу до росіян, очоливши ті чи інші установи, іноді відразу кілька.

(щоб переглянути імена колаборантів перейдіть за посиланням)

В яких сферах найбільше колаборантів?

Було встановлено, що ключові посади у ФСБ займають виключно росіяни.

Те саме стосується і керівництва окупаційних управлінь Слідчого комітету рф – це основний орган, який займається розслідуваннями злочинів, вчинених так званими “спецсуб’єктами” (депутатами, суддями, прокурорами, поліцейськими та іншими представниками влади). 

Натомість понад 87% місцевих відділків поліції очолюють саме українці, які раніше теж переважно працювали поліцейськими. Колонії, тюрми і слідчі ізолятори теж очолюють переважно колаборанти – вихідці з української пенітенціарної системи, таких майже 80%.

Ще одна сфера, де приїжджі росіяни суттєво переважають українців – це військові частини та військкомати, серед керівництва яких понад 80% росіян.

“Ми виявили лише дві військові частини в Криму, якими керують Михайло Щербак і Сергій Максименко, колишні громадяни України. Окрім того, військовим комісаром так званої “днр” призначили уродженця Харцизька Євгена Кучеренка, який свою вірність окупантам доводив 8 років, воюючи у складі незаконних збройних формувань. А херсонський військкомат очолив колабораціоніст з Криму Вадим Шуригін”, – йдеться у публікації.

Серед керівництва прокуратури частка росіян сягає 75%.

Винятками залишилися лише так звані “Прокуратура Донецкой народной республики” та колишня “Генеральная прокуратура Донецкой народной республики”, яка зараз перебуває у стані ліквідації. Першу очолює колаборант, виходець із української Генпрокуратури Андрій Співак, що став “генпрокурором днр” ще до офіційної анексії, а ліквідатором другої теж є колишній український прокурор Максим Сіменко“, – повідомлять аналітики.

Росіяни також очолюють 64% судів і судових департаментів на окупованих територіях.

“Попри очевидну недовіру до місцевих, росіяни не можуть заповнити усі керівні посади своїми співвітчизниками з Тамбова чи Рязані – тому серед майже двох тисяч керівників різних установ на окупованій території 87% складають українці. Усі вони, щоб отримати чи зберегти за собою бажану посаду свідомо пішли на співпрацю з ворогом і стали колаборантами”, – повідомляють аналітики.

Загалом українські громадяни очолили понад тисячу окупаційних муніципальних структур – тут їхня частка сягає майже 95%. 

Якщо говорити про топ-3 категорії “держустанов”, де статистично беруть гору місцеві посіпаки окупантів – то це переважно соціальна сфера чи органи з доволі вузькими повноваженнями

Наприклад, колаборанти керують абсолютно всіма комітетами земельних ресурсів так званої “днр”. Їхня функція – розробка проектів землеустрою, реєстрація прав власності на землю, її оцінка та ведення кадастрової карти.

На другому місці за кількістю колаборантів – різноманітні казачі організації в окупованому Криму. Із 44 діючих на цей час юросіб 43-ма керують колишні власники українських паспортів. Формально казачі товариства – це не органи державної влади, а об’єднання громадян, проте вони мають повноваження охорони громадського порядку, державних і муніципальних об’єктів, а також – військовий вишкіл своїх членів.