Нардеп пояснив, як сільгоспвиробникам отримати статус критично важливого підприємства

Щоб отримати статус критично важливого підприємства, потрібно відповідати трьом і більше критеріям, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України №76. Про це заявив народний депутат Дмитро Соломчук на своїй фейсбук-сторінці.

Загальна сума податків, зборів, платежів, нарахованих, утриманих та сплачених до державного і місцевих бюджетів, крім митних платежів, протягом звітного податкового року перевищує еквівалент 1,5 млн. євро.

Сума надходжень в іноземній валюті, крім кредитів і позик, за звітний податковий рік перевищує еквівалент 32 млн. євро.

Підприємство має стратегічне значення для економіки та безпеки держави відповідно до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. №83.

Підприємство має важливе значення для галузі національної економіки чи задоволення потреб територіальної громади. Відповідно до наказу Мінагрополітики від 21.02.2023 №223 це:

  • Підприємства, що обробляють  землі  с/г призначення  на площі не менше 1000 га або мають застрахованих працівників – не менше 50 осіб; 
  • Підприємства основним видом діяльності, станом на 1 січня 2022 року, є КВЕД, який зазначено у наказі Мінагрополітики від 21.02.2023 № 223. 
  • Відсутність заборгованості з ЄСВ
  • Розмір середньої заробітної плати на підприємстві – не менший від розміру середньої заробітної плати у регіоні за IV квартал 2021 р; 
  • Підприємство є резидентом Дія Сіті.

Подати документи на отримання статусу критично важливого підприємства можна через Державний аграрний реєстр.