В ООН відповіли, скільки знадобиться коштів на відновлення України

Вартість відновлення України, за попередніми оцінками, складе більш як $400 мільярдів.

Про це на засіданні Ради Безпеки ООН заявив помічник Генсека ООН у справах Європи, Центральної Азії та Америки ООН Мирослав Єнча, повідомляє Укрінформ.

Нині активно реалізується цьогорічний план реагування на зиму, розроблений ООН та її партнерами у співпраці з українською владою, сказав Єнча.

За його даними, допомогу на зиму отримали близько 360 тис. осіб. Проте потрібно ще 435 млн доларів для доставки матеріалів для ремонту будинків, придбання зимового одягу, опалювальних приладів, палива й ремонту систем централізованого водопостачання та опалення для 1,7 мільйона осіб.

Необхідні також постійні внески на реалізацію плану гуманітарного реагування для України на 2023 рік. Він профінансовано поки що лише на 54%, додав Єнча.

Цього року агентства ООН надали гуманітарну допомогу понад 10 млн осіб. 

“Ми прагнемо охопити 11 мільйонів до кінця 2023 року”, – додав він.

“Ми також стурбовані нехтуванням міжнародного права в регіонах України, які наразі перебувають під контролем росії”, – наголосив він пояснивши, що окупаційна влада проводить “так звані вибори, призначає російських суддів і застосовує російське законодавство, навіть заднім числом”, нав’язує російське громадянство, вдається до свавільних затримань і катувань людей.

“На тлі глобальних викликів і криз міжнародне співтовариство повинне зберегти свою увагу до України й покласти край стражданням, спричиненим цією війною”, – підкреслив Єнча.