Відповідальність за руйнування Каховської ГЕС США покладають на росію

США продовжують оцінювати ситуацію з підривом Каховської ГЕС.

У Білому домі заявили, що держава-агресорка Російська Федерація несе відповідальність за руйнування, спричинені війною.  Про це повідомляють Українські Новини з посиланням на заяву речниці Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу у Вашингтоні.

Ми все ще оцінюємо, що сталося. Ми справді підтримуємо зв’язок з українцями. Руйнування та спустошення, які ми бачимо, розбивають серце. Ми зробимо все можливе, щоб допомогти народу України, звичайно“, – сказала вона.

Також речниця наголосила, що передусім “росії немає чого бути там” і держава-агресорка несе відповідальність за руйнування, спричиненні війною.

Ця дамба була під контролем росії, і вони несуть відповідальність за руйнування, спричинені цією війною. І ми зробимо все можливе, щоб підтримати народ України в цей важкий час“, – додала Жан-П’єр.

Також, ЄС надає допомогу для ліквідації наслідків підриву ГЕС. Німеччина запропонувала 5 000 фільтрів для води та 56 генераторів, Австрія хоче передати 20 цистерн для води й 10 бурових помп, які вже на шляху до України.