Чи буде Україна заробляти на гральному бізнесі?
Питання грального бізнесу одне із довгограючих в українській політиці. Не один політик засвітився як борець із нелегальним гральним бізнесом. Проте, цьогоріч ситуація може радикально змінитись, повідомляє “Інвестор”.
Міністерство фінансів України вирішило нарешті не ховатись від проблеми чи маскувати її, а нарешті вирішити її. Звісно існуюють побоювання, що остаточне розв’язання питання грального бізнесу буде гальмуватись тими чи іншими політичними акторами.
У мінфіні пояснюють, що урегулюванню ситуації з лотерейним ринком заважає активна протидія. Проте, принципова позиція у профільному відомстві – це прийняти комплексний закон. Повідомляється, що відповідний урядовий законопроект лежить у парламенті вже два роки.
“Бо вигідно заробляти мільярди і майже нічого з цього не платити в бюджет. Гральні контори на кожному кроці – їх більше, ніж аптек. Ми принципово вимагаємо регулювання цієї діяльності, адже азартні ігри мають негативний соціальний ефект. Тому так важливо цей ринок упорядкувати і зробити цивілізованим. Крім того, це мільярди податкових надходжень, які держава втрачає щороку”,
– зазначає міністер фінансів Олександр Данилюк.
За експертними оцінками, від легалізації всього грального бізнесу на соціальне забезпечення громадян, підтримку охорони здоров’я, спорту та культури держава може додатково отримувати близько 5 млрд. гривень щороку.
Рішення про легалізацію не є ідеальним, але гроші від цього вже закладено в бюджет на рік. Тому, попри застереження очікується урегулювання у цій сфері.
Зазначимо, що в більшості країн гральний бізнес загалом і лотереї, декриміналізовані і приносять державі прибутки. Досить часто кошти від лотерей надходять до спеціальних фондів і використовуються на ті чи інші суспільні потеби. Яскравим прикладом використання грошей від лотерей є Великобританія – де фактично на гроші від національної лотереї було проведено літні Олімпійські ігри у 2012 році.